facebook
Teraz jest 20 grudnia 2014, o 16:44

Strefa czasowa: UTC + 1

• Reklama

Utwórz nowy wątekOdpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Krasnobrodzkie zespoły
PostNapisane: 19 grudnia 2010, o 14:49 
Site Admin

Krasnobrodzkie zespoły

ORKIESTRA DĘTA

Orkiestra Dęta jest zespołem muzycznym o najdłuższym stażu wsród wszystkich zespołów. Działa od lipca 1985r. i przez dłuższy czas działała pod kierunkiem Juliana Derkacza. Od lutego 2003 roku kapelmistrzem orkiestry jest p. Marek Molenda.
Orkiestra ma w swoim repertuarze utwory religijne, patriotyczne i rozrywkowe. Swoją obecnością uświetnia wszystkie uroczystości religijne, patriotyczne i okolicznościowe. Koncertuje w Krasnobrodzie i poza nim. Corocznie bierze udzial w organziowanym w Krasnobrodzie Przeglądzie Orkiestr Dętych.

ZESPÓŁ FOLKLORYSTYCZNY „WÓJTOWIANIE"

„Wójtowianie" to zespół folklorystyczny wokalno-muzyczny działający od 1993 roku. Obecnie prowadzi swoją działalność przy Krasnobrodzkim Domu Kultury.
Skład zespołu:
- Zbigniew Molenda - kierownik zespołu, akordeon
- Stanisław Olszewski - dzwonki, śpiew;
Wokal:
- Alicja Parkitny - II głos, solówki
- Alicja Olszewska - I głos, solówki
- Elżbieta Piela - I glos, solówki
- Zofia Molenda - I głos, solówki
- Marianna Olszewska - I glos, teksty, konferansjerka, kierownik zespołu do 1998r.
W ciągu 13 lat istnienia zespół dał 325 koncertów (83 z Kapelą Krasnobrodzką i 242 w nowym składzie jako Wójtowianie). 114 koncertów odbyło się poza terenem Krasnobrodu w 60 miejscowościach, na terenie 6 województw: lubelskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, lubuskiego i mazowieckiego.
Repertuar:
W swoim repertuarze „Wójtowianie" mają około 200 utworów, i są to: piosenki ludowe, towarzyskie, pieśni patriotyczne, żołnierskie, religijne, teksty własne.
Zespół uczestniczy w konkursach, przeglądach, festiwalach, imprezach patriotycznych, uroczystościach religijnych itp.
Imprezy stałe, w których uczestniczą „Wójtowianie" to:
- koncerty kolęd w dniu 2 lutego po mszy św. o godz. 17.00 w kościele parafialnym;
- uroczystości z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja;
- Dni Krasnobrodu;
- Koncerty pieśni patriotycznych i religijnych przed sumą odpustową ku czci św. Rocha o godz. 11.00 przy kaplicy św. Rocha.
Ważniejsze osiągnięcia:
- I miejsce i nagroda Ministra Kultury na IX Wojewódzkim Przeglądzie Zespołów Śpiewaczych w Zamościu w 1996 roku;
- Wyróżnienie i nagroda na VI Ogólnopolskim Festiwalu Wiejskich Zespołów Artystycznych - Kielce 1997;
- II miejsce na VI Festiwalu Pieśni Maryjnej - Górecko 2001;
- I miejsce w Przeglądzie Ludowej Pieśni Żniwnej - Skierbieszów 2001;
- I miejsce w VIII Wojewódzkim Konkursie Piosenki Partyzanckiej - Aleksandrów 2002;
- Tytuł LUREATA X Ogólnopolskich Spotkań Grup Śpiewaczych „Ziemia i Pieśń - Szprotawa 2002;
- Wyróżnienie w Regionalnym Festiwalu Pieśni o Roztoczu - Susiec 2002.
Kierownik Zespołu - Zbigniew Molenda.

KAPELA KRASNOBRODZKA

Kapela Krasnobrodzka jest zespołem folklorystycznym z bogatą tradycją. Od wielu lat uświetnia różnego rodzaju uroczystości organizowane w Krasnobrodzie i poza nim. W swoim repertuarze posiada piosenki ludowe i biesiadne.W skład zespołu wchodzi 7 osób. Kapele tworzą: dwie solistki oraz muzycy grający na takich instrumentach jak: akordeon, kontrabas, dwa klarnety, bębenek.
Kierownikiem Kapeli jest Pani Danuta Kula.

KAPELA „ECHO ROZTOCZA"

Kierownik Kapeli - Stanisław Kłyż
Kapela „ Echo Roztocza" założona została 02.01.2001 roku przy Centrum Kultury i Sportu w Krasnobrodzie. Od tamtego czasu zespół aktywnie bierze udział w różnego rodzaju uroczystościach na terenie gminy, powiatu i województwa.
Swój repertuar opiera głownie na pieśni ludowej i biesiadnej, ale często prezentuje także kolędy, pastorałki, pieśni żołnierskie i młodzieżowe. W ich wykonaniu można również usłyszeć ludowe pieśni ukraińskie.
Do największych osiągnięć kapeli można niewątpliwie zaliczyć udział w Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie oraz w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel Podwórkowych w Przemyślu.
Poza tym „ Echo Roztocza" do tańca przygrywa na różnego rodzaju przyjęciach, bankietach i ogniskach.
W skład zespołu wchodzą:
Zofia Przytuła - solistka
Stanisław Kłyż -skrzypce
Wiesław Skiba - akordeon
Mariusz Skiba - kontrabas
Sebastian Sokoliński - bęben

ZESPÓŁ TAŃCA NOWOCZESNEGO„FART"

Działa pod kierunkiem Anny Antoszczak.ZESPÓŁ BEZ NAZWY...To chyba jedyna adekwatna do naszej działalności nazwa. Skład i nazwa ulega w dalszym ciągu zmianom, i mam nadzieję, że to się wreszcie skończy. Działamy od około dwóch lat, w tym czasie przez zespół przewinęło się wiele osób.
Zespół powstał z mojej inicjatywy, na studiach poznałem Łukasza Lipczewskiego - pierwszego gitarzystę oraz Agnieszkę Koszuk - wokalistkę, do składu dołączyli również - Krzysiek Ujma, który wówczas grał na basie, a obecnie jest gitarzystą, oraz Zbyszek Kurantowicz, który objął posadę perkusisty.
Niestety dojazdy uniemożliwiły nam wspólne próby i w krótkim czasie zespół opuścił Zbyszek oraz Łukasz - który jest teraz szczęśliwym mężem i ojcem (gratulujemy!). Łukasza na krótką chwilę zastąpił inny gitarzysta - Krzysiek z Zamościa, lecz wkrótce zrezygnował.
Pierwszy koncert zagraliśmy na „Dni Krasnobrodu" w 2004-tym ro(c)ku, nad krasnobrodzkim zalewem, z drugim perkusistą - Michałem. Jednak i ta współpraca nie trwała długo, po kilku wspólnych próbach i jednym koncercie odszedł on z zespołu. Wtedy to do składu dołączył Grzesiek Gałka - który do dziś pełni rolę perkusisty z jedną tylko małą przerwą. Ja i Krzysiek Ujma jesteśmy gitarzystami, do składu dołączył też nowy basista - Marek Molenda, a zespół uzupełniała wokalnie Agnieszka Koszuk. W takim składzie zagraliśmy kilka koncertów w Krasnobrodzie jak też poza nim.

Osobiście za nasze jak narazie największe osiągnięcie uważam koncert - support - przed koncertem Oddziału Zamkniętego, na juwenaliach studenckich, w maju 2005 roku. Graliśmy również wspólne koncerty z takimi zespołami jak „Sami Swoi", „Fever", „Yago", „Dancing Smoke", „Desant", „Śrubka", „Pół Litra".

Kilka miesięcy temu zespół opuściła nasza wokalistka Agnieszka, lecz w krótkim czasie znaleźliśmy zastępstwo w osobie Wojtka Pawluka. Ostatni koncert właśnie z udziałem Wojtka odbył się na początku grudnia 2005 roku w Krasnobrodzkim Domu Kultury w ramach dorocznej akcji - „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę. Skład różnił się jeszcze osobą perkusisty, gdyż jednorazowo Grześka Gałkę zastąpił nasz znajomy perkusista - Adam Swatek, który ponadto często pomaga nam na próbach.

Jeśli chodzi o wykonywaną muzykę to jesteśmy kapelą rockową, ale gramy też utwory kapel metalowych i punkowych. Próby odbywają się (co prawda dość nieregularnie, ale jednak :) w Krasnobrodzkim Domu Kultury.

Na koncertach graliśmy i gramy jak na razie covery zespołów takich jak - METALLICA, LIMP BIZKIT, NIRVANA, KSU, HEY, ILLUSION, ACID DRINKERS, BLUR, DEEP PURPLE i kilku innych.

Obecny skład zespołu to:
Wojtek Pawluk - śpiew, (Krasnobród),
Grzesiek Gałka - perkusja, (Jacnia),
Marek Molenda - gitara basowa, (Krasnobród),
Krzysiek Ujma - gitara, (Krasnobród), oraz ja, czyli autor tego textu -
Krzysiek Monastyrski - gitara, (Krasnobród:).

Wykorzystano stronę
http://www.krasnobrod.pl/krasnobrod.php?get=page,59,56

Reklama

Tytuł: Re: Krasnobrodzkie zespoły
PostNapisane: 19 stycznia 2011, o 12:11 

Z tego co mi wiadomo, to obecnie z Krasnobrodzkim Domem Kultury nie współpracują żadne zespoły bluesowe, rockowe,hard-rockowe czy też metalowe...

PostNapisane: 19 stycznia 2011, o 16:51 

chopper napisał(a):
Z tego co mi wiadomo, to obecnie z Krasnobrodzkim Domem Kultury nie współpracują żadne zespoły bluesowe, rockowe,hard-rockowe czy też metalowe...

A może nie ma u Nas w KDK zapotrzebowania na takie zespoły :? Osobom które o tym decydują może taka muzyka się nie podoba i nie chcą aby takie nury muzyczne były kojarzone z KDK :o .
Podejrzewam że nic się nie zmieni w tej dziedzinie puki nie będzie zmian w samym Krasnobrodzkim Domem Kultury :twisted:. Obecnie każdy widzi i wie że wspiera się u Nas kapele dęte i zespoły folklorystyczne (na pewno nie rokowo-folklorystyczne). Taka "polityka" KDK...

PostNapisane: 15 lutego 2011, o 07:54 

wg mnie nie działa to w tą stronę, w DK działają zespoły które odzwierciedlają gusta mieszkańców, bo to mieszkańcy w nich grają. Widać inna muza tubylcom nie odpowiada :D, choć osobiście pragnąłbym aby to choć trochę się zmieniło.

PostNapisane: 15 lutego 2011, o 17:03 

Ale jest też w Krasnobrodzie młodzież a nawet dorośli muzycy którzy są za mocnym brzmieniem a nie jakieś tam pintu pintu... i nie mówię tu tylko o sobie:)
I zawsze jak się pytam dlaczego nie gracie w DK to odpowiedź jest zawsze ta sama "że niby brak sali,nie ma miejsca na próby zespołu w harmonogramie DK..."
Więc teraz proszę mi wytłumaczyć jakim cudem za czasów Pana Marka Molendy był czas na zespoły,wójtowianki, wójtowianie,dętki,lekcje dla młodych muzyków itd. itp. i nigdy nie było problemu z próbą ponieważ ten człowiek był otwarty dla wszystkich i każdej muzyki!
To że teraz jest przynajmniej tam na czym grać to wszytko jego zasługa (to On się starał o kasę na sprzęt a nawet sam ze swojego budżetu kupił nagłośnienie do gitary basowej gdy było potrzebne)

PostNapisane: 15 lutego 2011, o 19:01 

aleś ty chłopie chopper narwany, szczerze mówiąc nie słyszałem o tym aby ktoś komuś zabraniał grać :)

PostNapisane: 15 lutego 2011, o 21:22 

Bo widzisz Zappek... tym się różnimy że ja i moi koledzy chodzą do DK w sprawie prób i zawsze jest odsyłanie z "kwitkiem" (już od ponad roku) a Ty chodzisz do DK bardziej w sprawach zawodowych. Narwany jestem to fakt, bo mnie skrzydło motyla ta władza nasza w DK i ten Pan Odyseusz. Od małego się działało w DK i reperowało graty by było na czym grać(wagary się robiło i się kręciło sprzęt) Kiedyś nie było "Odyseusza" a Pani Dyrektor udostępniała sprzęt i cały DK po godzinach pracy tzn.od godz.18 A dlaczego teraz tak nie może być? Ale teraz to mnie już DK nie interesuje bo mam wstręt do tego miejsca a próby wolę mieć w Józefowie czy też Zamościu gdzie nikt problemów nie robi. Dlatego prawdopodobnie Zappek próba będzie w piątek w Józefowie. Dziękuję i Dobrej nocy życzę.

PostNapisane: 16 lutego 2011, o 19:11 

eee...krasnobludek?? czemu wrzuciłeś ZESPÓŁ BEZ NAZWY w opis grupy tanecznej fart??

PostNapisane: 16 lutego 2011, o 23:03 

Krasnobludek podał tak jak jest zapisane na:
http://www.krasnobrod.pl/krasnobrod.php?get=page,59,56
Tam wszystko jakoś tak dziwnie jest popisane...

PostNapisane: 17 lutego 2011, o 08:10 

z tego co się orientuję trwają prace przygotowawcze do własnego serwisu DK, będzie okazja do poprawienia błędów :)

PostNapisane: 27 października 2012, o 22:16 

Nie wiem czy czytelnicy tego forum znają coś takiego jak Wielopokoleniowa Orkiestra Dęta z Krasnobrodu, jeśli nie, to zachęcam do zapoznania się z nagraniem umieszczonym pod linkiem: http://w426.wrzuta.pl/audio/9RlhnqrAT2u/wod. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach! ;)

PostNapisane: 30 października 2012, o 20:09 

Czy to jest naprawdę krasnobrodzka orkiestra?? Z czasów młodości pamiętam że tutejsza orkiestra zawsze ładnie grała, a tu taki zonk :(

PostNapisane: 30 października 2012, o 21:09 

Nagranie z pewnością do studyjnych nie należy :)
A skąd wiadomo że to Dęciaki z Krasno?

PostNapisane: 30 października 2012, o 22:03 

Niestety to dęciaki z Krasnobrodu. Nagranie pochodzi z Przeglądu Orkiestr Dętych, który odbył się w sierpniu. Napisałem, że jest to Wielopokoleniowa, bo takie były założenia twórców i tak się w rzeczywistości nazywa, jednakże z wielopokoleniem nie ma teraz nic wspólnego, śmiało można ją nazywać młodzieżową. Co do poziomu, który reprezentuje, można by powiedzieć, że wynika z niezbyt długiego okresu działalności, bo istnieje dopiero dwa lata, ale wydaje mi się, że przez dwa lata można się lepiej przygotować.
Obok tej Wielopokoleniowej działa jeszcze - formalnie czy nieformalnie, tego nie wiadomo - orkiestra złożona ze starszych członków krasnobrodzkiej orkiestry.

PostNapisane: 3 listopada 2012, o 12:57 

Kto jest na czasie i opowie co się dzieje ciekawego w KDK, jakieś zespoły grają,ćwiczą,próbują oprócz dętej???

PostNapisane: 3 listopada 2012, o 21:27 

Chopper drąży temat :)

PostNapisane: 3 listopada 2012, o 21:30 

Ale masz chłopie... Dzieje się ;)

Cytuj:
Krasnobrodzki Dom Kultury serdecznie zaprasza do udziału w Eliminacjach Rejonowych Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. Ks. Kazimierza Szwarlika - Będzin 2013, które odbędą się w dniu 15.12.2012r. (sobota) w Krasnobrodzkim Domu Kultury.

Jak również, 11 listopada...

Cytuj:
11 LISTOPADA 2012
W programie:
UROCZYSTOŚCI
RELIGIJNO-PATRIOTYCZNE
Godz. 9.00 - Msza Św. w intencji Ojczyzny w Kościele Nawiedzenia
NMP w Krasnobrodzie poprzedzona programem patriotycznym
w wykonaniu uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Jana
Pawła II w Krasnobrodzie.
Po Mszy św. przemarsz na cmentarz pod pomnik Powstańców
Styczniowych, a następnie pod Pomnik Żołnierzy Września 1939:
- Hymn Narodowy
- Modlitwa w intencji poległych w obronie Ojczyzny
- Okolicznościowe przemówienie Burmistrza Krasnobrodu
- Złożenie wiązanek
KONCERT
Godz. 15.00 - Krasnobrodzki Dom Kultury
w którym wystąpią:
Chór Męski „KLUCZ” z Majdanu Starego
Zespół „WIARUSY” z Tomaszowa Lubelskiego

PostNapisane: 3 listopada 2012, o 22:30 

Marek czytaj ze zrozumieniem... po jakiego mi uroczystości w KDK... dobrze że nie podałeś o której są wszystkie  msze w kościele :lol: Czekam na konkrety i wiadomości od ludzi z Krasnobrodu którzy są w temacie.

PostNapisane: 4 listopada 2012, o 15:25 

Odczytać odczytałem poprawnie :)
Cytuj:
Kto jest na czasie i opowie co się dzieje ciekawego w KDK, jakieś zespoły grają,ćwiczą,próbują oprócz dętej???

Ale fakt faktem, domyślam się że chodzi Ci o ludzi którzy korzystają z możliwości jakie oferuje krasnobrodzki KDK... :)

PostNapisane: 4 listopada 2012, o 17:24 

No to może ktoś coś opowie jakie możliwości oferuje KDK na dzień dzisiejszy, bo z tego co pamiętam głównie oferowali niechęć do współpracy :evil:

Utwórz nowy wątekOdpowiedz w wątku  [ Posty: 90 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1